Amos Oficyna Wydawnicza

KALENDARZ TURYSTY-KRAJOZNAWCY

W tym kalendarzu zamieszczamy bezpłatnie zapowiedzi niekomercyjnych imprez, spotkań, konferencji, a także rajdów i wycieczek będących w kręgu zainteresowań krajoznawców.WYSTAWY - POKAZY

   do 27 sierpnia 2017 * Świdnica
Muzeum Kupiectwa - półwiecze działalności
Miejsce: Muzeum Dawnego Kupiectwa, Rynek 37. Szczegóły: www.muzeum-kupiectwa.pl.

   do 30 września 2017 * Tczew
Najciekawsze zabytki architektury na Kociewiu
Wystawa w Parku im. Mikołaja Kopernika.

   do 15 października 2017 * Tokarnia k. Kielc
Na granicy światów. Józef Chełmowski - malarstwo i rzeźba
Interesująca ekspozycja prac nietuzinkowego twórcy ludowego z Brus na Kaszubach. Prezentowane są obrazy, także na szkle, rzeźby, instrumenty muzyczne. Miejsce: Park Etnograficzny.

   do 15 października 2017 * Oblęgorek
Grafika dziejów. Motywy historyczne w zbiorach graficznych Muzeum Narodowego w Kielcach
Grafiki poświęcone historii Polski, związane także z kultem bohaterów narodowych, pochodzące z Warszawy, Krakowa i Lwowa. Miejsce: pałacyk Henryka Sienkiewicza.

   do 31 grudnia 2017 * Tczew
Amor Patriae Nostra Lex - Bitwa pod Tczewem 1627
Wystawa prezentująca przyczyny, przebieg i kosekwenc je bitwy polsko - szwedzkiej, eksponowana w kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15.

   do 31 maja 2018 * Tczew
Zapamiętani i znani
Wystawa plenerowa poświęcona zasłużonym i znanym Tczewianom, m.in. Księciu Samborowi II, rodzinie Forsterów, prof. Kazimierzowi Denkowi, Grzegorzowi Ciechowskiemu, Romanowi Landowskiemu, Teresie Budzisz-Krzyżanowskiej. Ekspozycja na Bulwarze Nadwiślańskim przy ul. Żeglarskiej.

   do 2 lipca 2018 * Warszawa
W hołdzie Tadeuszowi Kościuszce
Wystawa zorganizowana z okazji 200. rocznicy śmierci naczelnika powstania kościuszkowskiego, prezentująca przebieg insurekcji oraz niezwykłe dokonania tego wielkiego patrioty, dowódcy i inżyniera wojskowego. Miejsce: Muzeum Wojska Polskiego, al. Jerozolimskie 3.

   do 31 grudnia 2018 * Tczew
20 lat wolności, Tczew 1920-1939
Wystawa historyczna ukazująca to pomorskie miasto po powrocie w 1920 r. do Polski. Ekspozycja w Fabryce Sztuk, ul. 30 stycznia 4.


W kalendarzu imprez znalazło się w ubiegłym roku 441 zapowiedzi konferencji, imprez, rajdów i wycieczek oraz wystaw mogących zainteresować każdego krajoznawcę. W sumie od czasu ustanowienia internetowego kalendarza znalazło się w nim 5703 różnych wydarzeń. Oczywiście - niekomercyjnych!
Wielu czytelników i internautów pyta skąd mamy te zapowiedzi. Dostarczają nam je instytucje, stowarzyszenia i inni organizatorzy ceniący sobie naszą promocję. Wśród takich kontrahentów są np. muzea: Narodowe we Wrocławiu, Powstania Warszawskiego i Niepodległości w Warszawie oraz Polska Fundacja Kościuszkowska, Lokalna Organizacja Turystyczna "Księstwo Świdnicko-Jaworskie", Świętokrzyskie Towarzystwo Regionalne czy Regionalna Organizacja Turystyczna woj. świętokrzyskiego. Coraz mniej zapowiedzi dotyczy przesięwzięć PTTK-owskich, o jakie czasem dopytują czytelnicy. Informacje o nich dostajemy jeszcze z Zarządu Głównego, ale z oddziałów PTTK już nie. I dlatego nie ma ich w naszych kalendarzach.

Wydarzeń w kalendarzu:
w 2013: 311
w 2014: 566
w 2015: 516
w 2016: 441
w 2017: 106
Od początku: 5703

Chcesz, aby organizowane przez Ciebie wydarzenie znalazło się tutaj? Napisz na biuro@amos.waw.pl