Amos Oficyna Wydawnicza

Wciąż wędrujemy, logo

Gazeta krajoznawców polskich "Wciąż wędrujemy" wydawana jest od końca 2012 roku przez Oficynę Wydawniczą AMOS. Powstała z myślą o członkach Klubu Zdobywców Korony Gór Polski i Klubu Polskich Pomników Historii, a także coraz większej liczby niezrzeszonych krajoznawców.

Omówienia poszczególnych numerów "Wciąż wędrujemy" znajdują się na podstronie Omówienia numerów.

Wraz z końcem 2015 roku wydawanie papierowej wersji czasopisma zostało zawieszone. Od stycznia 2016 wszelkie materiały prezentowane są już tylko na tej stronie.


PREMIE DLA POSIADACZY KART KLUBOWYCH

Przez wszystkie lata wydawania wcześniej "Poznaj swój kraj", a ostatnio "Wciąż wędrujemy" Oficyna Wydawnicza AMOS rozlosowywała premie dla prenumeratorów czasopism. Obecnie, gdy WW przestało się ukazywać w wersji papierowej, postanowiliśmy w to miejsce od stycznia 2016 roku wprowadzić premie losowane co kwartał dla osób wykupujących KARTY KLUBOWE. Wszyscy ich posiadacze chwalą szczególnie 30-procentowe zniżki w obiektach rekomendowanych, będące szczególnie intratną formą oszczędności dla całych rodzin klubowych. Teraz dodajemy do tego jeszcze premie kwartalne, których pierwszą porcję właśnie rozlosowaliśmy. Otrzymują je następujące osoby:

♦ wydawnictwa krajoznawcze - pp. Tadeusz Zaczek z Czarnego, Krzysztof Czołczyński z Łodzi, Małgorzata Paul ze Śremu, Andrzej Oniśk z Pustelnika, Kazimierz Rosół z Legnicy, Krzysztof Rekowski z Torunia, Wacław Biernatowicz z Chojniczek, Piotr Napora z Wrocławia, Joanna Górska z Białegostoku i Sławomir Dróżdż z Kamienia;

♦ mapy turystyczne - pp.Roman Domański ze Swarzędza, Michał Ciura z Sycowa, Wiesław Bratkowski z Warszawy, Krystian Czerniak z Polanicy Zdroju, Piotr Adamski z Gorzowa Wielkopolskiego, Ewa Ufland ze Szczecina, Kamil Nowak z Bielawy, Łukasz Wcisłek z Łodzi, Alina Ceglarz z Kozienic i Kazimierz Micorek z Kielc;

♦ płyty DVD - pp. Szymon Pośpiech z Częstochowy, Bartosz Żyliński z Białogardu, Adam Imiński z Damna, Alfons Grajczyk z Tarnowskich Gór, Tomasz Dziedzic z Tarnowa, Elżbieta Wojtasik z Warszawy, Robert Kraska z Chorzowa, Bogdan Nowak z Białej Podlaskiej, Rafał Lejman z Pisza i Tomasz Nadolski z Kazimierza Dolnego.

Wszystkie upominki zostały wysłane pocztą polską.Za ostatnie krzyżówki i zagadki

NAGRODY ROZLOSOWANE

Z opóźnieniem - za które przepraszamy - rozlosowaliśmy obiecane nagrody dla autorów prawidłowych rozwiązań krzyżówek i zagadek opublikowanych w dwóch ostatnich, ubiegłorocznych wydaniach "Wciąż wędrujemy".

Kto nie przeszedł tego co ja
niech mnie nie poucza
...to hasło krzyżówki z numeru 9-10/2015. Prawidłowo odczytało je ponad 60 osób, pośród których rozlosowanych zostało 10 książek. Otrzymują je panie: Anna Głownia z Krakowa, Małgorzata Wlisłocka z Zabrza, Maria Waksmundzka z Waksmundu, Agnieszka Sygut z Katowic oraz panowie: Michał Łapinkiewicz z Gałkówka, Antoni Kiraga z Nowej Soli, Jan Borysewicz z Olsztyna, Marian Kozłowski z Warszawy, Krzysztof Wojcik ze Słupska i Bogdan Korniluk z Białej Podlaskiej.

Demokracja: mówisz co chcesz
robisz co ci każą
...to hasło z kolejnego wydania "WW" nr 11-12/2015. I tym razem rozlosowanych zostało 10 nagród książkowych, które otrzymują panie: Dantua Racińska z Łodzi, Bożena Kaleta z Gdyni, Kazimiera Walter z Dąbrowy Górniczej, Aleksandra Ludwikowska z Piotrkowa Trybunalskiego oraz panowie: Roman Sobera z Łęknicy, Jacek Zasada z Włocławka, Juliusz Morąg z Gorzowa Wielkopolskiego, Krzysztof Wiatr z Końskich, Mirosław Bawolski z Góry i Ryszard Zych z Hrubieszowa.

Mysia Wieża dość znana
Potwierdziła to fotozagadka zamieszczona w numerze 9-10/2015. Wszystkie nadesłane odpowiedzi były prawidłowe. Drogą losowania nagrody książkowe otrzymują panie: Marta Smenda z Warszawy, Weronika Wójcicka z Ostrowa Wielkopolskiego, Krystyna Siesicka z Myśliborza, Wanda Rutyna z Mławy, Irena Przybysz z Bydgosczy oraz panowie: Mirosław Grzelak z Łodzi, Władysław Kotowski ze Złotoryi, Dariusz Szpak z Poznania, Marian Szulc z Tarnowa, Jacek Łączny z Poznania, zaś wielką grę "Rubik" - Wiesław Maziarz z Gorzycy.

Niełatwe opactwo w Tyńcu
Zdjęcie tego podkrakowskiego zespołu podklasztornego wykonane zza Wisły, a zamieszczone w ostatnim wydaniu "WW" nr 11-12/2015 prawidłowo odgadnięte zostało przez niespełna 75% autorów odpowiedzi. Drogą losowania nagrody książkowe przypadły paniom: Elżbiecie Szyszkowskiej z Torunia, Mirosławie Polak z Przasnysza, Wandzie Łochowskiej z Katowic, Magdalenie Prus z Bełchatowa, Ewie Majewskiej ze Świebodzina oraz panom: Wacławowi Starowiczowi ze Szczecina, Juliuszowi Lidke z Suwalk, Janowi Kowalowi z Radomia oraz Stanisławowi Plaszczakowi z Żarowa.

Jednocześnie odbyło się losowanie dorocznej nagrody specjalnej dla autora trafnych odpowiedzi na wszystkie zagadki roku 2015. Pretendowało do niej 5 osób, a zdobywcą monumentalnej "Historii sztuki 1000-2000" został Pan Wojciech Spychalski ze Sławy. Jemu i wszystkim zdobywcom nagród - GRATULUJEMY!

Nagrody wysłane zostały pocztą.